Akce & Novinky

Aktuálně

Povrchy dveří

Před koupí dveří bychom si měli pečlivě zvolit mimo vzhled i typ povrchu. Dveře bývají totiž dost vytížené provozem, a tak myslete na to, aby

Magnetické zámky

Dají se pořídit ke všem druhům dveří – jak do falcového provedení, tak i bezfalcového provedení. V čem spočívá celý mechanismus? Cely princip je postaven na

Falcové a bezfalcové provedení dveří

Výběr interiérových dveří vlastně není tak jednoduchý, jak se může zdát. Podle toho, jaké dveře budete preferovat, musíte připravit stavební otvor již při stavbě nebo

Posuvné dveře a jejich uchycení

Posuvné dveře se dnes řadí k modernímu interiérovému řešení předělu místností, ale i šatních skříní a jiných prostor. Šetří místo v domácnosti a dokáží působit elegantním dojmem.

Typy zárubní

Dnes již zárubně nepředstavují jen obyčejná „futra“ ( z německého „Türfutter“). Často si vybíráme interiérové dveře podle jejich vzhledu, ale i zárubeň určuje celkový design Vaší

Na co si dát pozor při montáži dveří?

Dokončujete rekonstrukci domu nebo se blížíte do finále s novým domkem? Mezi poslední věci, které je potřeba udělat, patří osazení interiérových dveří. Hlavní vchodové dveře Vám

Jak vybrat správně vchodové dveře?

Vstupní dveře tvoří bránu do vašeho domova. Budete jimi procházet každý den, budete si jimi zvát návštěvy, a právě proto je první dojem velmi důležitý.

Akce Turenwerke

Pokud hledáte dveře německé výroby, dveře Turenwerke jsou skvělou variantou.Námi nabízené dveře dodáme a namontujeme s veškerým příslušenstvím.Nezávazná návštěva s konzultací a zaměřením je samozřejmostí.

Akce Porta

Porta doors jsou osvědčenou kvalitou a zdobí interiéry mnoha domácností.Kolekce Porta FIT nabízí prosklené i plné varianty dveří v polodrážkové i bezpolodrážkové variantě.   Ostré hrany

Povrchy dveří

Před koupí dveří bychom si měli pečlivě zvolit mimo vzhled i typ povrchu. Dveře bývají totiž dost vytížené provozem, a tak myslete na to, aby Vám vydržely dlouho v pěkném stavu. Každý materiál má své vlastnosti, kterými se liší od ostatních. Liší se od sebe svou odolností, různou údržbou či zachováním stálosti barev. Ono se to nezdá, ale jaké veškeré vnější vlivy dveře musí snášet. Neustálé omakávaní, bouchání, změny teplot, výpary z kuchyně, vlhkost, pálení slunce nebo v horším případě drápky domácích mazlíčků a také malé děti, kteří i nechtěně stejně do těch dveří narazí nebo jej pomalují.

Magnetické zámky

Dají se pořídit ke všem druhům dveří – jak do falcového provedení, tak i bezfalcového provedení. V čem spočívá celý mechanismus? Cely princip je postaven na přitažlivosti magnetické síly dvou magnetů. Pokud jsou dveře otevřené, střelka zůstává schovaná v zámku, který je zabudovaný ve dveřním křídle. Po zavření dveří, magnet umístěný v protiplechu (v zárubni) zajistí vysunutí střelky a tím se dveře zajistí. Zmáčknutím kliky se střelka opět zasune do zámku a dveře tak jednoduše otevřete. Při zavírání dveří proto nemusíte vůbec zmáčknout kliku, stačí jen strčit do dveří a ony se samy přitáhnou.

Falcové a bezfalcové provedení dveří

Výběr interiérových dveří vlastně není tak jednoduchý, jak se může zdát. Podle toho, jaké dveře budete preferovat, musíte připravit stavební otvor již při stavbě nebo rekonstrukci.  A ne zrovna každé dveře se hodí do všech místností. Trh nabízí mnoho možností výběru – z materiálů, barev a typů. Jednou věcí, kterou musíte zvážit je právě typ dveří a to zda, budete chtít falcové nebo bezfalcové provedení. Pokusíme se Vám nastínit jejich hlavní rozdíly, přednosti a zápory, jelikož spousty lidí o těchto pojmenováních třeba nikdy neslyšelo.

Posuvné dveře a jejich uchycení

Posuvné dveře se dnes řadí k modernímu interiérovému řešení předělu místností, ale i šatních skříní a jiných prostor. Šetří místo v domácnosti a dokáží působit elegantním dojmem. Jejich historie však sahá už dávno do minulosti a to dokazuje jejich praktičnost.

Jaké kování doporučujeme z vlastní zkušenosti

U dveřního kování a klik se snažíme, aby ladily s interiérem, i přestože se jedná pouze o malý doplněk v domácnosti. Jde sice o malý detail, ale zato jsou velmi důležitou ozdobou domácnosti. Mimo vzhled se soustředíme také na praktičnost a kvalitu. Kování a kliky se vyrábí nejčastěji z těchto materiálů: nerez, hliník, chrom, nikl, bronz nebo mosaz. Při správném výběru se vyvarujete starostem ohledně budoucího vracení do obchodu a montování jiných. Zkuste si představit, že po půl roce všechna kování v domě sundáváte a měníte za nová. A tomuto lze předejít. V následujících řádcích se Vám pokusíme nastínit, jak správně vybrat, abyste byli spokojeni. Kliky jsou jedny z nejpoužívanějších věcí v domě.

Typy zárubní

Dnes již zárubně nepředstavují jen obyčejná „futra“ ( z německého „Türfutter“). Často si vybíráme interiérové dveře podle jejich vzhledu, ale i zárubeň určuje celkový design Vaší domácnosti. Pomůžeme Vám vyznat se v jejich typech. Každý druh se nedá použít pro interiérové i exteriérové dveře. Liší se nejen těsněním, kdy interiérové zárubně se často dodávají s jedním těsněním nebo bez a exteriérové pro změnu s dvojitým. Můžete si také vybrat ze široké škály materiálů a povrchových úprav: nejčastěji ze dřeva (masiv, dřevotříska, levnější materiál MDF), kovu (ocel, hliník) nebo plastu.

Na co si dát pozor při montáži dveří?

Dokončujete rekonstrukci domu nebo se blížíte do finále s novým domkem? Mezi poslední věci, které je potřeba udělat, patří osazení interiérových dveří. Hlavní vchodové dveře Vám často namontuje firma zároveň s okny po dokončení hrubé stavby. Dost často si vchodové dveře dávají lidé s montáží kvůli záruce a zaručení kvality. Interiérové dveře se montují až když máte hotovou výmalbu a podlahy. Troufáte si na osazení svépomocí? S trochou pečlivostí to hravě zvládnete. Pokud nic neponecháte náhodě a dveře osadíte přesně a pořádně, budete spokojeni po mnoha dalších let s jejich funkčností a nebudete muset kolem nich řešit žádné problémy.

Jak vybrat správně vchodové dveře?

Vstupní dveře tvoří bránu do vašeho domova. Budete jimi procházet každý den, budete si jimi zvát návštěvy, a právě proto je první dojem velmi důležitý. Důležitější je ovšem vaše bezpečnost, a proto byste měli věnovat svou pozornost materiálu a míře bezpečnosti vašich dveří. Dveře by Vás měli ochránit před požárem, kouřem, hlukem a měly by být odolné proti vypáčení a prokopnutí. Životnost dveří a odolnost je ovlivněna jejich materiálem. Dveře budou vystaveny velké námaze, proto by měli něco vydržet.

Akce Turenwerke

Pokud hledáte dveře německé výroby, dveře Turenwerke jsou skvělou variantou.Námi nabízené dveře dodáme a namontujeme s veškerým příslušenstvím.Nezávazná návštěva s konzultací a zaměřením je samozřejmostí.

Akce Porta

Porta doors jsou osvědčenou kvalitou a zdobí interiéry mnoha domácností.Kolekce Porta FIT nabízí prosklené i plné varianty dveří v polodrážkové i bezpolodrážkové variantě.   Ostré hrany

Sdílení na sociálních sítích

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Telegram