Podlahy RIGID

Novinkou v našem sortimentu jsou podlahy RIGID. Pokud vybíráte dveře a podlahy do vašeho domova, určitě se vyplatí porovnat, jak budou dekory ladit společně. Toho můžete využít právě u nás na vzorkovně!

 

Rigid podlahy jsou vinylové podlahy vyrobené z kombinace vápence a stabilizátorů. Tvoří proto velmi odolné jádro. Matriál těchto podlah se označuje zkratkou SPC (kamenné plastové kompozitní vinylové podlahy).

Podlahy RIGID

Díky vynikajícím vlastnostem, vzhledu a snadné montáži jsou velmi oblíbené v moderních interiérech. Vhodné jsou téměř do každého interiéru i do sezónního bydlení, kde dochází k výkyvu teplot. Bezkonkurenční tvarová stálost zajišťuje odolnost proti vysokému provoznímu zatížení, proto jsou tyto podlahy vhodné i do kanceláří a komerčních prostor.

 

Klíčové vlastnosti:

 

  • Rigid podlahy jsou o 20% odolnější vůči roztažnosti, díky pevnější nosné desce SPC. Při správné montáži není možné podlahu v horizontálním směru oddělit.
  • Díky nízké roztažnosti a minimálnímu smršťování není nutné podlahu před položením aklimatizovat.
  • UNILIN click, neboli zámkový spoj, zajišťuje vyšší stabilitu nosné desky proti vibracím při chůzi.
  • Materiál SPC zajišťuje 100% odolnost proti vlhku.
  • Podlahy neobsahují žádná změkčovadla, která by mohla být pro člověka zdravotně závadná.
  • Nenáročná údržba. SPC podlahy se snadno čistí, nejsou zapotřebí žádné speciální přípravky a ani časté čištění jim nijak neuškodí. To zajišťuje 0,4 mm silná nášlapná vrstva.
  • Vhodné pro podlahové topení. Podlahy mají již integrovanou podložku a tepelný odpor činí 0,05m2K/W.
  • Takzvaný kročejový hluk označuje, že podlaha je tichá a hluk velmi dobře pohlcuje.

Narozdíl od elastických podlahových krytin, u kterých hrozí propadnutí v místě spáry,

jsou SPC podlahy vhodné i na rekonstrukce, pokud nechcete odstraňovat starou dlažbu.

 

Vybrat si můžete ze vzoru dlažby (610x305x5mm) nebo vzoru selského prkna (1220x229x5mm).  Mezi odstíny najdete beton tmavý a světlý, teraso světlé a tmavé nebo několik druhů dubu.

Neváhejte nás kontaktovat přes tento formulář i v případě, že máte zájem o něco specifického, co není uvedeno na těchto stránkách.