ROZDĚLENÍ DVEŘÍ

Falcové dveře

Nejčastější systém otevírání dveří využívaný jak v interiéru, tak exteriéru. Díky výborné těsnosti je tento typ dveří vhodný do místností s požadavkem na akustický útlum (např. mezi ložnicí a WC).  Otočné dveře nabízíme v jednokřídlém a dvoukřídlém provedení. 

Bezfalcové dveře

Viditelné dveřní panty? Máme pro vás řešení! Otočné bezfalcové dveře jsou oblíbeným doplňkem moderních interiérů. Dveřní křídlo je ve stejné úrovni jako zárubně, tudíž dveře dokonale splývají se zdí, a vytváří jednotnou linii.

Dvoukřídlé dveře

Jedna z variant, jak designově vyplnit větší prostor nebo zajistit širší průchod do domu. Skvěle se hodí k propojení obývacího pokoje s kuchyní. Dvoukřídlé dveře nabízíme ve dvou provedeních – se dvěma otevíracími křídly či s jedním otevíracím křídlem a druhým fixním.

Posuvné dveře

Stále populárnější posuvné dveře jsou ideálním řešením do méně prostorných místností. Atraktivní je nejen úspora místa, ale také pohodlná manipulace a vzhled. Posuvné dveře lze posouvat nejen na stěnu, ale také do zárubně a stavebního pouzdra dle vašich preferencí.

Skleněné dveře

Otevřete váš interiér díky modernímu designu skleněných dveří! Výběr skla je zcela na vás – průhledné z čirého skla, průsvitné, ale zároveň neprůhledné či dveře s mléčným sklem.

Bezpečnostní dveře

Vchodové dveře do bytu musí být profesionálně zabezpečeny, abyste se ve své domácnosti cítili bezpečně a předešli nepříjemným událostem. Bezpečnostní dveře se od klasických vchodových dveří liší zejména bezpečnostními čepy a zámky, zesíleným rámem a robustní výplní. Tento typ dveří poskytujeme ve čtyřech bezpečnostních třídách (RC1 – RC4).

Protipožární a protihlukové dveře

Pokud jste se rozhodli pro výměnu vchodových dveří do bytu, musí se zpravidla jednat o certifikované protipožární dveře s platným certifikátem EI 30. Tyto dveře se vyznačují vysokou protipožární odolností, samotnou konstrukcí a povrchovou úpravou. Z našich zkušeností doporučujeme instalaci protipožárních dveří, včetně výměny zárubní. Tím se dosáhne maximální zvukové izolace.

POSUVNÉ SYSTÉMY

Posuv do pouzdra

Moderní řešení pro interiéry s nedostatkem prostoru pro posuv po zdi nebo klasické otočné dveřní křídlo. Dveře jsou osazeny do stavebních pouzder, díky kterým propouštějí zvuk a teplo méně než dveře posouvané po zdi. Lze ve variantě plné i prosklené.

Posuv po zdi s garnyží

Jednoduché řešení pro interiéry s nedostatkem prostoru pro klasické otočné dveřní křídlo. Dveře se posouvají těšně podél zdi po posuvném mechanismu, který je uchycen v garnýži. V případě potřeby zamykání těchto dveří lze přidat dorazovou nohu. Lze ve variantě plné i prosklené.

Posuv po zdi vintage styl

Posuvný systém je inspirován stylem loft – vintage. Posuvný systém je proto viditelný, díky čemuž vynikne jeho industriální charakter. Dveřní křídla jsou namontována na konzoly, jejichž kolečka jezdí v pojezdové liště.

ALU posuvný systém

Inovativní minimalistický skrytý posuvný systém. Je vybaven skrytým zpomalovacím a tlumícím systémem při dojezdu.

VÝPLŇ DVEŘÍ

Voština

Papírová výplň interiérových dveří, která odpovídá poměru cena/výkon,
vhodné do místností s nižším využíváním.

DTD dutinka

Celoplošná výplň interiérových dveří s dutinkami, která dodává dveřím vysokou plošnou stabilitu, vhodné do místností s vyšším využitím.

Plná dřevotříska

Plná dřevotříska interiérových dveří poskytuje masivní konstrukci
dveřního křídla, díky které jsou dveře velmi odolné

Klima úprava

Speciální úprava interiérových dveří zabraňuje nežádoucí deformaci, kterou způsobuje vlhkost. Využívá se např. do koupelen nebo jako výplň pro vchodové dveře do bytu, kde si perfektně poradí s rozdíly teplot v bytě a na chodbě.

POVRCH DVEŘÍ

Fólie

Fólie s dekory dřeva, která se využívá pro místnosti s menším provozem z důvodu nižší odolnosti.

CPL laminát

Pokud hledáte dveře, které vynikají odolností, budou pro vás pravou volbou laminátové dveře. Laminát o tloušťkách 0,2 mm a 0,7 mm, který splňuje poměr cena/výkon je ideální pro místnosti s běžným provozem. CPL laminát odolává vlhkosti i změnám teplot, proto se hodí i do koupelen nebo kuchyní. Vyrábí se nejen jako hladký povrch, ale také ve 3D variantě, která kopíruje strukturu dřeva.

HPL laminát

HPL laminát je extrémně odolný a splňuje mimořádné požadavky na zatížení a trvanlivost. Hodí se do kuchyní, laboratoří nebo nemocnic, protože je odolný vůči vlhkosti, vodní páře i chemikáliím. Používá se také na pracovní pulty a stoly s vysokým zatížením.

Duradecor

Speciální povrch firmy Hormann, který je o 48 % odolnější než klasická CPL fólie. Je velmi nenáročný na údržbu, odolá nárazu nebo horku a je skoro stejně robustní jako povrch kuchyňské linky.

Lak

Nástřik v různých barevných odstínech ze stupnice RAL, který vytvoří rovnoměrný povrch.

Dýha

Dýha je přírodní materiál. Je to tenký plát masivního dřeva, který je barevně nestálý.  Každý kus je jedinečný, protože postupem času mění odstíny. Nevýhodou je ale horší retušování, vzhledem ke změnám odstínů.

Kování

Rozetové

Kování je rozděleno na kliku a spodní rozetu pro zámek. Spodní rozeta může být hranatá, kulatá nebo oválná.

Štítové

Klika se zámkovou částí není rozdělena, ale tvoří štít, který může být hranatý, oválný nebo úzký.

Bezpečností kování

Odolné kování, které je zabezpečeno proti odvrtání, vypáčení nebo vylomení. Nechybí ani překrytí cylindrické vložky.

Typy zámku

BB

Interiérové kování pro pokojový (dózický) klíč.

PZ

Interiérové kování pro cylindrickou vložku (FAB).

WC

Interiérové kování kování se zamykáním z jedné strany. Kování je bez otvoru na klíč a pod klikou má čtyřhran 6 x 6 mm. Používá se pro koupelny, toalety, nebo také pro pokoje.